ميز كارمندي ميز كارمندي

آفن

ميز كارمندي يا كارشناسي كدام بهتر است؟

ميز اداري از عناصر اصلي مبلمان اداري است كه افراد مدام با آنها سر و كار دارند و بر اساس جنس، طرح و امكاناتشان از كاربردهاي متنوعي برخوردارند. نامتناسب و غيراستاندارد بودن ميزها موجب آسيب‌هاي جدي براي كاركنان مي‌شود و راندمان آنها در طولانيمدت پايين خواهد آمد.

اهميت به كاركنان در محيط اداري از رموز موفقيتي است كه كمتر مدير و كارفرمايي به آن توجه مي‌كند. اينكه براي هر فرد با توجه به نياز و حرفه‌اش براي او ميز تهيه شود، اهميت بسيار زيادي دارد. مثلاً ميز يك مهندس معمار با يك برنامه‌نويس بايد تفاوت‌هايي با هم داشته باشند. با كمي تحقيق و مشورت با متخصصان اين حوزه و مطالعه مقاله تفاوت ميزهاي كارمندي و كارشناسي مي‌توانيد ميز مناسب خود را انتخاب كنيد

شركت مبلمان اداري آفن با در نظر داشتن اصول ارگونومي انواع ميز اداري را طراحي و ساخته است و به ساعت كار طولاني كه قرار است كارمندان از آنها استفاده كنند، توجه شده است. اين ميزها به وسيله دستگاه‌هاي برش خيلي دقيق و با ظرافت برش مي‌خورند و لبه‌هاي آنها با نوار پي وي سي 2 ميلي‌متري عايق مي‌شود. اگر حساسيت بيشتري در انتخاب ميز داريد، مي‌توانيد سراغ ميزهاي كارشناسي برويد تا بهترين انتخاب را در خريد مبلمان اداري داشته باشيد.


برچسب:
امتیاز:
بازدید: 0
+ نوشته شده: 1396/5/4 ساعت: ۱۲ توسط:afn-furniture :

مبلمان اداري استاندارد و نحوه چيدمان صحيح

مبلمان اداري استاندارد براي ايجاد فضايي مناسب جهت رفاه كارمندان از اهميت بالايي برخوردار است. فضاي استاندارد به فضايي مي‌گويند كه تمام نيازهاي افراد در آن فضا را تأمين كند و با نوع كاربري متناسب باشد. با توجه به اين تعريف از فضاي استاندارد، دكوراسيون اتاق كاركنان هم بايد متناسب با كار آنها باشد. به طور كل، كارمندان يك سوم از زمان زندگي خود را در محيط كار مي‌گذرانند و همين امر لزوم اهميت دلچسب بودن فضا را تأييد مي‌كند. درضمن، محيط كار بسيار در بهره‌وري كارمندان تأثيرگذار است به همين دليل در انتخاب مبلمان اداري بايد حساسيت زيادي داشت.

نكاتي براي چيدمان اتاق كارمندان وجود دارد كه بايد به آنها توجه كرد  تا فضايي مناسب را براي مديران و كارمندان مهيا كنيم.

مبلمان اداري آفن بهترين پيشنهاد را براي كارمندان و صاحبان كسب و كار جهت كارايي هر چه بيشتر و تضمين سلامتي در نظر گرفته تا ساعات كاري خود را در آرامش و روي بهترين مبلمان اداري سپري نمايند مشاوران ما در آفن آماده هر گونه پاسخگويي به سوالات شما مي باشند.


برچسب:
امتیاز:
بازدید: 0
+ نوشته شده: 1396/4/21 ساعت: ۱۶ توسط:afn-furniture :

ويژگي مبلمان اداري استاندارد و سلامت كارمندان

در بسياري از موارد زماني كه كارمندان پشت ميز كارمندي مشغول به كار هستند دچار گردن درد، پا درد، درد دست، شانه و كتف مي شوند ولي به دليل مشغله زيادي كه دارند فرصت اصلاح پوزيشن و نرمش هاي اصلاح كننده حالات را ندارند.

اين مسائل احتمالا از قرار گرفتن در حالت نا مناسب بدن يا استفاده و كار كردن با مبلمان اداري غير استاندارد است كه تنها با چند تغيير جزئي در وضعيت نشستن و انتخاب مناسب صندلي، ميز، ميز كارمندي و … مي‌توانيم اين دردها را رفع كنيم و از خستگي بيش از حد جلوگيري كنيم.

پشتي صندلي بايد طوري انحنا داشته باشد كه گودي كمر را در زمان تكيه دادن به آن حفظ كند. كفي و پشتي صندلي بايد از جنس مناسبي باشند و بهتر است خلل و فرج داشته باشند تا شخص عرق نكند و لباس به بدنش نچسبد.

 

بهترين مدل ميزهاي اداري ميزهايي هستند كه شيب آن توسط، فرد قابل تنظيم باشد و سطح ميز تحرير بايد طوري طراحي شده باشد كه كمي بالاتر از آرنج مشخص باشد و براي تايپ  كردن بايد بازوها آزاد بوده  و ساعدها نيز به طور افقي قرار گيرند.

اين مسائل تنها براي كارمندان نيست مديران نيز از اين شرايط مستثنا نيستند ميز مديريت همانند ساير ميز هاي اداري و كارمندي بايد مطابق با اصول ارگونوميك طراحي و ساخته شود چرا كه اين ويژگيها باعث مي شود كه ريسك آسيب به مديريت به حداقل برسد. اين نوع طراحي ميز و ميز مديريت و ساير ميز هاي اداري و كارمندي باعث مي شود كه از خستگي كاربران و مديريت در ساعات طولاني كار جلوگيري كند

قيمت مبلمان اداري با توجه به متريالي كه استفاده مي شود، كيفيت و نوع استفاده متفاوت است شركت آفن توليد كننده مبلمان اداري استاندارد با بهترين كيفيت و مناسب ترين قيمت مطابق با استانداردها و به روز ترين طراحي ميز اداري و مبلمان اداري مي باشد.


برچسب:
امتیاز:
بازدید: 4
+ نوشته شده: 1396/2/31 ساعت: ۱۶ توسط:afn-furniture :

طراحي دفتر كارهاي كوچك

 

طراحي داخلي محيط كار اهميت زيادي دارد. اين در حالي است كه طراحي داخلي در محيط كارهاي كوچك با سختي بيشتري همراه است. به همين دليل بايد به برخي تكنيكها و اصول تسلط داشت تا به بهترين شكل ممكن فضاي مناسبي را براي كاركنان ايجاد نمود. در زير به مهمترين اسلوب طراحي ميپردازيم كه توجه به آنها ميتواند مديران را در افزايش بهره وري شركتهاياري دهد

 

1-      توجه به رنگ محيط
رنگهاي تيره براي محيطهاي كوچك مناسب نيستند، زيرا اين نوع رنگها موجب كوچك شدن فضا ميشوند. رنگ فاكتور مهمي در بزرگ يا كوچك ديده شدن محيط كار هست . بهتراست كه رنگ ديوار، سقف و كفپوشهاي محيط كار از رنگهاي روشن استفاده شود.

2-       توجه به چيدمان مبلمان محيط كار
زماني كه محيط و فضاي كار كوچك است، بايد تا حد امكان در استفاده از فضا صرفه جويي نمود. ميزمديريت  بايد به گونه اي  طراحي شود كه در عين كارايي، كمترين فضا را اشغال نمايند. در زمان ساخت و سفارش ميز كارمندي ، تعبيه نمودن كشو براي  آنها ضرورت دارد. همچنين بهتر است به جاي پهنا، به بلنداي ميز توجه كرد. ارتفاع  زياد ميزها فضاي بيشتري براي ساخت كشو ايجاد ميكند همچنين از مبلمان اداري به اندازه نياز استفاده شود تا فضاي  زيادي را به خود اختصاص ندهد

3-       دقت در نورپردازي
نورها بايد به گونه اي تنظيم شوند كه محيط را بيشتر از آنچه هست، نشان دهند. زماني كه بتوان از نورها طرح سه بعدي ايجاد كرد، علاوه بر زيبايي، اتاق و محيط كار بزرگتر جلوه ميكند. بهتر از نورهاي مخفي استفاده شود. چراغهايهالوژني كه در سقف تعبيه ميشوند براي محيطهاي كوچك مناسب هستند. به هر ميزان كمتر از چراغهاي روشنايي از قبيل چراغ مطالعه استفاده شود، محيط و فضاي بازتري خواهيم داشت.

4-      نظم و ترتيب وسايل
سازماندهي محيط كار كوچك، تاثير زيادي بر ايجاد يك طراحي زيبا و در نتيجه بزرگتر ديده شدن آن دارد.

5-      استفاده از ديوار
ديوارها در عين اينكه ميتوانند در نماي فضا تاثيرگذار باشند، استفادههاي ديگري از قبيل قفسه كتاب نيز دارند. در هنگام طراحي ساختمان ميتوان به ساخت و طراحي كمدهاي ديواري توجه كرد

6-      استفاده از پارتيشنهاي اداري
مطمئنادر محيطهاي كاري، نيازمند فضاهايي مجزا براي هر يك از كاركنان خواهيم بود. ساخت ديوار علاوه بر اين كه از ميزان فضا ميكاهد، اتاقهايي با وسعت بسيار محدود ايجاد ميكند كه نمي توان در آنها هيچ كاري را انجام داد و گاهي با اعتراض كاركنان مواجهه ميشويم. در چنين شرايطي استفاده از پارتيشن اداري بهترين گزينه براي تقسيم بندي فضا خواهند بود.


برچسب:
امتیاز:
بازدید: 4
+ نوشته شده: 1395/12/2 ساعت: ۱۶ توسط:afn-furniture :